Filtrai


Kaina



Prekės ženklas

Stabdžių sistema 4MAX - Inter Cars E-parduotuvė

Nepasirinkta jokia transporto priemonė

A~6600000
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

4MAX
jutiklio žiedas, ABS 5213-03-0001P
Montavimo vieta Galas
Tvirtinimo pusė Dešinė Kairė
Į krepšelį
 
(0)
>9 vnt.
Įprasta kaina  
8.86
( €/)
30 dienų laikotarpyje, mažiausia speciali kaina buvo:  

Stabdžių sistemos

Stabdžių sistemos yra vienas iš svarbiausių kiekvieno automobilio elementų. Šis teiginys gali atrodyti akivaizdus, tačiau stabdžių diskų, kaladėlių ar stabdžių vamzdžių būklė dažnai būna neįvertinama. Tačiau būtent stabdžių sistema yra atsakinga už saugų automobilio sustabdymą. Todėl verta pateikti esminę informaciją apie stabdžių sistemos veikimą ir priežiūrą, kad suprastume, kaip svarbu rūpintis jos būkle.

Stabdžių sistemos veikimas

Stabdžių sistema susideda iš kelių pagrindinių dalių: stabdžių diskų, stabdžių kaladėlių, stabdžių suportų, vamzdžių ir stabdžių siurblio. Senesniuose automobiliuose dar galima sutikti būgninius stabdžius (paprastai tik galinėje ašyje). Pagrindinė stabdžių sistemos funkcija yra kinetinę automobilio energiją paversti šilumine energija, taip sustabdant automobilį.

Paspaudus stabdžių pedalą, sistemoje suspaudžiamas oras, kas padidina stabdymo jėgą. Dėl to stabdžių diskai arba būgnai, kurie tvirtinami prie ratų ašių, spaudžiami stabdžių kaladėlių (būgniniuose stabdžiuose – stabdžių trinkelės). Stabdžių diskai ir kaladėlės sukuria didelį pasipriešinimą, kuris sustabdo automobilį.

Stabdžių sistemų tipai

Šiuo metu rinkoje yra dviejų pagrindinių tipų stabdžių sistemos: hidraulinės ir mechaninės. Hidraulinės stabdžių sistemos yra populiariausios ir naudojamos daugumoje automobilių. Jų veikimas pagrįstas slėgio sukūrimu stabdžių siurbliu, kuris generuoja stabdžių skystį. Šis skystis perduodamas stabdžių suportams per vamzdžius. Kai stabdžių pedalas paspaudžiamas, jėga tolygiai paskirstoma visiems ratams.

Mechaninės stabdžių sistemos nenaudoja stabdžių skysčio. Vietoj to, jos naudoja trosus arba traukes, kurios sujungtos su stabdžių pedalu ir suportais. Paspaudus stabdžių pedalą, trosas arba traukė perduoda jėgą, sukeldami stabdžių diskų suspaudimą.

Stabdžių sistemos priežiūra

Reguliari stabdžių sistemos priežiūra yra itin svarbi saugumui. Netinkamai veikianti stabdžių sistema gali sukelti nevaldomą automobilio sustojimą, kas kelia didelę grėsmę tiek vairuotojui, tiek kitiems eismo dalyviams. Vienas iš svarbiausių priežiūros aspektų yra stabdžių skysčio keitimas. Skystis laikui bėgant praranda savo savybes, taip pat yra veikiamas drėgmės, kas blogina stabdymo kokybę. Rekomenduojama skystį keisti kas 2-3 metus arba pagal automobilio gamintojo nurodymus.

Taip pat svarbu tikrinti ir keisti stabdžių kaladėles bei diskus. Nudėvėtos stabdžių kaladėlės gali prailginti stabdymo kelią, o susidėvėję diskai gali sukelti netolygų kaladėlių suspaudimą, kas generuoja nepageidaujamą vibraciją stabdant. Žinoma, būgniniai stabdžiai, jei jie naudojami, taip pat reikalauja reguliarios priežiūros, nors jų tarnavimo laikas paprastai yra ilgesnis nei diskų.

Apibendrinimas

Stabdžių sistemos yra labai svarbios kiekvienam automobiliui, o jų tinkama veikla būtina saugumui kelyje. Suprasdami stabdžių sistemos veikimą ir reguliariai ją prižiūrėdami, galite užtikrinti saugias keliones sau ir kitiems. Visada verta pasikonsultuoti su specialistu, kad būtumėte tikri, jog jūsų stabdžiai yra puikios būklės.

DUK

Kokios yra pagrindinės stabdžių sistemos dalys?

Stabdžių sistema susideda iš kelių dalių, kurios leidžia saugiai sustabdyti transporto priemonę, padidindamos jos naudojimo saugumą. Stabdžių sistemą sudaro: stabdžių skysčio bakelis, vamzdžiai, suportai, diskai, kaladėlės, žarnos bei stabdžių stiprintuvo ir ABS sistemos. Senesnėse konstrukcijose vietoj diskų galima sutikti būgninius stabdžius.

Kokie yra stabdžių sistemų tipai?

Stabdžių sistemos gali būti kelių rūšių. Dažniausiai naudojama diskinė sistema, kuri naudojama daugumoje transporto priemonių. Būgninius stabdžius galima sutikti senesniuose automobiliuose. Hidraulinėje sistemoje stabdymo jėga perduodama per stabdžių skystį. Kiti tipai – pneumatinės, elektromagnetinės (naudojamos elektrinėse transporto priemonėse) ir kaskadinės sistemos (dažniausiai naudojamos autobusuose ir sunkvežimiuose).

Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant stabdžių sistemos dalis?

Stabdžių sistemos dalys kartais reikalauja keitimo arba remonto. Tokiu atveju įsitikinkite, kuriuos elementus reikia keisti. Galite pasikonsultuoti su mechaniku arba susipažinti su transporto priemonės naudojimo instrukcija, kad įsitikintumėte, jog perkamos dalys atitinka reikiamus parametrus. Pirkite tik iš patikimų tiekėjų, kad išvengtumėte žemos kokybės ar netgi padirbtų gaminių. Taip pat svarbu, kad dalys atitiktų gamintojo reikalavimus ir saugos standartus. Prieš pirkdami, palyginkite kainas, kad rastumėte geriausią pasiūlymą pagal kainos ir kokybės santykį.