Paskelbimo data: 2024-10-07

Kontrolinė lemputė „Automobilis su raktu“: ką tai reiškia ir kada užsidega?

Kontrolinė lemputė, vaizduojanti automobilį su raktu arba spyna, neretai nustebina vairuotojus, kai netikėtai užsidega. Ji sukelia laviną spėjimų, ką tai galėtų reikšti. Dažnai tai būna susiję su variklio paleidimo problema. Dėl ko tai nutinka? Gali būti kelios priežastys, o be pačios piktogramos, svarbi ir jos spalva: geltona (oranžinė) arba raudona. Kartais užsidegusi kontrolinė lemputė rodo, kad iškilo problemų su starteriu. Kaip reaguoti į jos įsižiebimą? Paskaitykite, ką turite žinoti šiuo klausimu.

Iš šio straipsnio paaiškės:

• kur yra kontrolinė lemputė, vaizduojanti automobilį su raktu;

• ką reiškia geltona, oranžinė arba raudona kontrolinės lemputės spalva;

• ką daryti, kai automobilyje užsidega minėta piktograma.

Kur yra kontrolinė lemputė „Automobilis su raktu“?



Automobilis, panašiai kaip sergantis organizmas, tam tikru būdu signalizuoja apie įvairias problemas, pavyzdžiui, prietaisų skydelyje įsižiebia atitinkamos piktogramos. Kiekviena jų informuoja apie mažesnį ar didesnį gedimą, kuris turi būti pašalintas, o kartais net reikalauja besąlygiškai nutraukti kelionę. Prietaisų skydelyje esančias kontrolines lemputes galima suskirstyti į įspėjamąsias ir signalines.

Jei savo automobilyje pastebėsite minėtą lemputę, degančią geltona arba oranžine spalva, galite tęsti kelionę iki artimiausios degalinės arba autoserviso. O štai jei kuri nors kontrolinė lemputė dega raudona spalva, privalote nedelsdamas sustabdyti automobilį ir išsikviesti automobilvežį. Tolesnė kelionė gali sukelti pavojų arba rimtą automobilio pažeidimą. Panašiai kaip ir kitos piktogramos, kontrolinė lemputė, vaizduojanti automobilį su raktu, užsidega prietaisų skydelyje, dažniausiai tachometro apačioje.






Kokią reikšmę turi ši kontrolinė lemputė?



Neretai pažeidimą, smulkų gedimą, kurį rodo geltona kontrolinė lemputė, kai kurie vairuotojai be reikalo ignoruoja. Dalis jų yra įsitikinę, kad tai nežymus gedimas, kuris netrukdys tęsti kelionės automobiliu. Nors iš tikrųjų geltona piktograma prietaisų skydelyje leidžia tęsti kelionę, būtina kuo skubiau nuvykti į autoservisą ir pašalinti gedimą. Daugeliu atvejų ignoruojant gedimą užsidega kita piktograma. Tuomet už vairo pamatysite raudonai šviečiantį ženklą „Automobilis su raktu“, o tai gali reikšti, kad negalėsite paleisti variklio.

Kada užsidega geltona kontrolinė lemputė?



Raudona arba geltona kontrolinės lemputės spalva įspėja apie įvairias problemas. Dažniausia jų – vairo įtvaro gedimas. Ką tai reiškia? Įtvaras atlieka apsaugos nuo vagystės funkciją, nes blokuoja uždegimo sistemą arba elektronines jungtis, atsakingas už jo veikimą, todėl neįmanoma važiuoti automobiliu. Jei sugenda įtvaras, priklausomai nuo apsaugos rūšies, starteris gali suktis, bet variklis nepasileis.

Ar žinote, kaip veikia įtvaras automobilyje? Jo užduotis – saugoti automobilį nuo vagystės, nes pašaliniai asmenys negali paleisti variklio. Priklausomai nuo transporto priemonės rūšies, sistema, neaptikusi originalaus raktelio, blokuoja uždegimo ir degalų tiekimo sistemas ir tokiu būdu neleidžia paleisti variklio.





Kaip reaguoti, kai užsidega raudona kontrolinė lemputė?



Be anksčiau aprašyto atvejo, deganti raudona minėta kontrolinė lemputė kiekvieną kartą reiškia rimtą signalą, kad automobilis privalo būti apžiūrėtas specialisto. Ši spalva informuoja apie transporto priemonės kurio nors komponento pažeidimą ir reikalavimą nedelsiant nutraukti kelionę. Jei tokia piktograma užsidega jūsų prietaisų skydelyje pasukus raktelį, o po to pasigirsta starterio veikimą rodantis garsas, bet variklis nepasileidžia, tuomet turite nugabenti automobilį į autoservisą. Specialistas patikrins visus būtinus konstrukcijos elementus, taip pat įtvaro būklę prijungęs jūsų automobilį prie specialaus kompiuterio.

Neignoruokite kontrolinės lemputės „Automobilis su raktu“. Ši piktograma, nepaisant to, kokios spalvos ir kuriuo momentu užsidegė, visuomet praneša apie ką nors svarbaus, į ką neturėtumėte numoti ranka.

Ką dar būtina žinoti apie kontrolinę lemputę „Automobilis su raktu“?



Atminkite, kad yra dvi gana panašios piktogramos, primenančios automobilį su raktu. Apie įtvaro, rakto arba uždegimo sistemos gedimą signalizuoja kontrolinė lemputė, vaizduojanti automobilį su raktu arba spyna, informuojanti būtent apie problemą uždegimo ir apsaugos nuo vagystės sistemoje. Oranžine spalva ši kontrolinė lemputė taip pat kartais užsidega ištraukus raktelį iš spynos. O štai piktograma su reguliuojamu veržliarakčiu reiškia visiškai kitą ką ir jų painioti negalima.

Jei yra problemų su jūsų automobilio elektros sistema, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos mūsų eksperto rekomenduojamus produktus iš „Inter Cars“ parduotuvės.

Įsižiebusi kontrolinė lemputė, vaizduojanti automobilį su raktu arba spyna, gana dažnai pasitaiko tiek naujuose, tiek senesniuose automobiliuose. Atminkite, kad jos užsidegimo priežastis gali būti nereikšminga, tačiau kai kuriais atvejais gali pareikalauti rimto ir brangaus remonto. Neignoruokite užsidegančių kontrolinių lempučių, o taip pat reguliariai prižiūrėkite savo automobilį, kad išvengtumėte nemalonių staigmenų. Gero kelio!

DUK



Ar galima tęsti kelionę automobiliu, kai užsidega raudona kontrolinė lemputė „Automobilis su raktu“?

Prietaisų skydelyje raudonai užsidegančios kontrolinės lemputės įspėja apie rimtą gedimą. Pamatę raudonai degančią automobilį su raktu arba spyna vaizduojančią lemputę, privalote nedelsdami sustabdyti transporto priemonę. Tęsti kelionę būtų labai pavojinga. Jei lemputė įsižiebia dar prieš variklio paleidimą, jums taip pat prireiks mechaniko pagalbos.

Kontrolinė lemputė „Automobilis su spyna“ mirksi raudonai ištraukus raktelį iš spynos. Ar tai normalu?


Tokia situacija gali pasitaikyti kai kuriuose automobilių modeliuose. Raktelio ištraukimas iš spynos įjungia apsaugos nuo vagystės sistemą. Kai kuriuose automobiliuose tai signalizuojama kurį laiką raudonai mirksinčia kontroline lempute „Automobilis su raktu“. Po keliolikos sekundžių ji turi užgesti.

Ar sugedusį įtvarą galima suremontuoti savarankiškai?


Vairo įtvaro pažeidimas – labai rimtas gedimas, reikalaujantis kompiuterinės diagnostikos. Tokius kompiuterius turi autoservisų specialistai. Šį gedimą savarankiškai šalinti gali būti rizikinga, o atlikus tai netinkamai galima padaryti daugiau žalos nei naudos. Dėl to geriau patikėti automobilį autoservisui.